Jak nam wiadomo roaming to mechanizm sieci bezprzewodowych, który umożliwia korzystanie z sieci obcych lub też punktów dostępu, w momencie, kiedy abonent nie jest w zasięgu sieci operatora. Firma Plus oferuję roaming zarówno dla Klientów w Plusie Mix jak i Plusie na Kartę. Jeśli wyjeżdżając za granice pragniesz być w kontakcie ze swoimi bliskimi, ta oferta stworzona jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z tej usługi możesz swobodnie rozmawiać, wysyłać wiadomości MMS i SMS oraz korzystać z Internetu podczas podróży. Pamiętaj, aby przed podróżą upewnić się, że roaming jest włączony. W celu obniżenia kosztów korzystaj z pakietów promocyjnych.

Unia Europejska a roaming

Od roku 2017, dokładnie 15 czerwca, można korzystać z usług abonamentowych na terenie Unii Europejskiej. Jak działa roaming? Jeżeli, na terenie Polski posiadasz takie pakiety jak, pakiet SMS-ów MMS-ów lub usługi typu „BEZ LIMITU” do każdej sieci, możesz również korzystać z nich na terenie całej Unii. Jeżeli natomiast na terenie kraju korzystasz z internetowych pakietów, część z nich będziesz mógł wykorzystać na terenie Unii bez dodatkowo naliczanych kosztów.

Roaming w Plusie na Kartę oraz w Plusie MIX

Pozostanie w kontakcie ze swoimi bliskimi, podczas wyjazdów za granicę, to bardzo ważna rzecz. Każdy bowiem chcę mieć garstkę rodziny przy sobie. Aby swobodnie z nimi rozmawiać, SMS-ować lub komunikować się przez Internet podczas podróży zagranicznych, warto wybrać abonament Plusa. Dla obniżenia kosztów istnieją promocyjne pakiety, z których mogą Państwo skorzystać. Włączenie takiej usługi jest bardzo proste i nie zabiera wiele czasu. Wystarczy wybrać krótki kod i aktywować usługę za pomocą SMS ‘a. W taki sposób możemy również dezaktywować je oraz sprawdzić uaktywnione usługi. Jeśli obawiamy się wpisania kodu, możemy również skorzystać ze strony internetowej lub kontaktując się z operatorem, telefonicznie.

Jak zabezpieczyć się przed nadużyciem roamingu?

Plus stworzyło ochronną barierę. Funkcja Limiter DATA to ustawiony próg internetowych połączeń, obowiązujący do kwoty 250 zł włączając VAT. Jeśli przekroczymy ową kwotę połączenia są natychmiast blokowane, dzięki czemu dodatkowe opłaty nie są naliczane. Ponadto, podczas działań Limitera co miesiąc będziesz otrzymywał trzy SMS’Y informujące Cię o stanie wykorzystania danych. Pierwszy z nich pojawi się, gdy wykorzystasz 40 % swojego limitu, kolejny przy wykorzystaniu 80% a ostatni po 100% wykorzystaniu limitu wraz z blokadą transmisji danych. Powyższej usługi nie musimy aktywować. Jest ona, automatycznie uruchamiana, wedle wymowy prawnej. Plus oferuję dwa rodzaje pakietów, dzięki którym obniżysz swoje koszty. Są one różnorodne, dzięki czemu jedna z nich na pewno będzie odpowiadała twoim wymaganiom. Pakiet Atlantycki to pakiet obejmujący zarówno całą Unie Europejską, Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię jak i Stany Zjednoczone i Szwajcarię. Drugi rodzaj pakietu to Pakiet Orientalny obejmujący jedynie wybrane kraje, takie jak kraje Europy Wschodniej oraz Dalekiego i Bliskiego Wschodu.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]